Numer telefonu do…

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, bo te pisma już od dawna nie wypełniają najważniejszych funkcji. Lepiej postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy już specjalne portale internetowe, jakie zajmują się jedynie numerami telefonów – poznają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu witrynę i potem wklepmy do odpowiedniej komórki numer telefonu, który nieustannie do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą informacje odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są aktualizowane nie jedynie przez ich właścicieli, bo także przez zwykłych internautów. To oni komentują numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My także możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, by w pewnym stopniu uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Mnóstwo witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być właścicielem takiego numeru, dlatego powinniśmy jedynie wziąć informacje z tych witryn. Róbmy to za każdym razem, jeśli będziemy się wahać, czy możemy bez obaw odebrać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Kto dzwonił do ciebie

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest zapisana po brzegi, na pewno nie mamy numerów do wszystkich osobników, którzy żyją na tym świecie. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na ekranie komórki pojawia się obca mieszanka cyfr.

Najczęściej w takich chwilach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi osobami. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer spróbuje skontaktować się po raz drugi, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?
Nie powinniśmy na początku lecieć na komisariat, skoro w końcu nie każde obce telefony tworzone są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej obszernej rodziny, który po prostu kupił nowy telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora. A jeśli mamy dojście do sieci, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej albo od początku zrobić użytek ze strony, która interesuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów. Ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i tego typu dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić telefon kolegi, który chce naszej porady.

ktoś dzwonił

Telefony komórkowe pojawiły się na świecie już mnóstwo miesięcy temu, a i tak wciąż są najpopularniejszymi urządzeniami. Wszyscy telefonują z nich niemalże bezustannie, by skontaktować się ze znajomymi, wysłać im sms-a albo usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet popularne telefony mogą być czasami pewnym zagrożeniem, bo z nich korzystają także bandyci i naciągacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, jakie jednak da się dość szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najprościej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednak często taki czyn nie będzie za bardzo efektywny. Jeśli on się nie sprawdza, bo dzwoniący nie odbiera, należy inaczej sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy więc wpisać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i wejść potem na różnorodne portale, by poznać rozmówcę. Istnieją już nawet specjalistyczne witryny internetowe, jakie mieszczą u siebie niemalże wszystkie dziwne numery, piszą o nich i stawiają im oceny. Każdy może z tych stron zrobić użytek, a nawet własnoręcznie stworzyć recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeśli jednak taka witryna nie posłuży danej osobie, a ją wciąż będą nękać głuche sygnały, zawsze może ona zgłosić się na policję. W skrajnych sytuacjach na pewno warto tak zadziałać, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił i odkryć dane osobowe nieznanego dzwoniącego. Głuche telefony nie są w końcu czymś przyjemnym, dlatego warto z nimi zawalczyć.

W obecnych latach niemalże każdą sprawę da się już bez problemu załatwić (np. wykorzystując reverse phone number lookup). Choćby teoretycznie nieznane numery można błyskawicznie odkryć, by ocenić, czy będą one na sto procent niegroźne. W tym celu należy odwiedzić specjalną witrynę wirtualną, zatelefonować pod nieznany numer albo skontaktować się z policją.