Sprawdź do kogo należy ten telefon

Jeśli nasz telefon komórkowy brzęczy, zwyczajnie go odbieramy. Jednak często nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, ponieważ nieznany nam jest numer telefonu, jaki wyświetla się na urządzeniu. Zwykle pragniemy poznać posiadacza obcego numeru, dlatego odbieramy telefon, a wtedy rozmowa nierzadko zostaje przerwana. Da się mimo tego w inny sposób odkryć swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zaniechajmy przeglądania książek z numerami, gdyż one już od dawna nie spełniają swoich funkcji. Lepiej postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy już odrębne portale internetowe, jakie zajmują się jedynie numerami telefonów – odkrywają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy więc na taką witrynę, a następnie wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer, który nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są uzupełniane nie jedynie przez ich twórców, ale także przez zwykłych internautów. Oni komentują numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy będą one niegroźne. My także możemy publikować komentarze o różnorodnych właścicielach numerów, by w pewnym sensie uprościć życie innym ludziom. Na pewno warto to robić właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie znaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest właścicielem takiego numeru, dlatego musimy jedynie skorzystać z tych witryn. Czyńmy tak zawsze, gdy zaczniemy się wahać, czy możemy bez obaw odebrać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.

Metody na poznanie kto do mnie dzwonił

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już mnóstwo miesięcy wstecz, a i tak wciąż są najpopularniejszymi sprzętami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bez przerwy, aby skontaktować się z przyjaciółmi, wysłać do nich sms-a lub usłyszeć znajomy głos. Niestety, nawet popularne telefony są czasami pewnym zagrożeniem, ponieważ z nich korzystają także bandyci i naciągacze. To oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, jakie mimo wszystko da się w miarę szybko odkryć jak sprawdzić czyj to numer.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednak zwykle tego typu krok nie jest zbyt pożyteczny. Jeśli on się nie sprawdza, bo dzwoniący nie odbiera, należy w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy więc wklepać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i wejść później na różne portale, by odkryć dzwoniącego. Istnieją nawet specjalne witryny internetowe, które mieszczą u siebie praktycznie wszystkie podejrzane numery, piszą o nich i stawiają im oceny. Internauta może z tych stron zrobić użytek, a nawet własnoręcznie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak specjalna strona nie posłuży jakiejś osobie, a ją dalej będą nękać głuche telefony, w każdej chwili może ona udać się na policję. W skrajnych momentach z pewnością powinno się tak zadziałać, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz poznać dane osobowe nieznanego rozmówcy. Nękające telefony nie mogą być przecież czymś dobrym, więc warto z nimi walczyć.

W obecnych latach niemalże wszystko da się już bez problemu rozwiązać. Choćby teoretycznie nieznane numery telefonów da się błyskawicznie odkryć, by osądzić, czy będą one na pewno bezpieczne. W takim celu należy odwiedzić specjalną stronę wirtualną, zadzwonić pod konkretny numer lub nawiązać kontakt z policją.